Do przyjaciół strażaków

Druhny i druhowie, wbrew temu, co często słyszycie, los Ochotniczych Straży Pożarnych nie był i nie jest mi obojętny. W mijającej kadencji wielokrotnie upominałem się o interes strażaków, o sprawiedliwy podział środków. 

Wasi komendanci częstokroć przedstawiają mnie jako osobę, która zagraża interesom strażaków i nie szanuje ich pracy. Powtarzają w ten sposób kłamstwa służące Ewie Filipiak, która ich zdaniem ma gwarantować stabilność finansowania i rozwój ochotniczych straży. Ale to właśnie burmistrz Wadowic wykorzystuje straż w lokalnej polityce. Czy jednak temu straż powinna służyć? Zastanówcie się, jak w praktyce wygląda realizacja Waszych interesów?

O dotacjach dla straży decyduje Rada Miejska. Powiązani z Ewą Filipiak radni przegłosowują podział środków, który dyskryminuje mniejsze jednostki OSP, bez politycznych wpływów. To w nich często brakuje niezbędnego sprzętu ratowniczego, samochodów, a nawet mundurów. Chcecie utrzymania tego stanu rzeczy?

W dodatku, nawet w obrębie uprzywilejowanych jednostek, które we Radzie Miejskiej mają swoich przedstawicieli, są lepsi i gorsi. Nowe i drogie samochody trafiają do wybranych, gdzie stoją nieużywane w garażach. A burmistrz Filipak i jej radni właśnie od powierzchni garażowych uzależniają wysokość dotacji. Poziom wyszkolenia czy wyjazdy na interwencje nie mają znaczenia.

Chcę sprawiedliwego podziału środków pomiędzy wszystkie straże – w zależności od ich rzeczywistych potrzeb, a nie w zależności od politycznych wpływów. W gminie potrzebujemy dobrze wyszkolonych i wyposażonych załóg, które będą stanowić trzon systemu ratownictwa i zapobiegania klęskom żywiołowym. Nie potrzebujemy uwikłania strażaków w politykę.

Przed wyborami Ewa Filipiak postanowiła wspierać rozbudowę strażnic, którymi wcześniej przez lata się nie przejmowała. Na surowych murach wywieszono jej podobizny, z czego śmieje się już cała Polska. Burmistrz posługuje się strażackim mottem jako swoim hasłem wyborczym. Czy to nie kompromituje straży w oczach mieszkańców?

Szanuję straż i ludzi, którzy z poświęceniem działają na rzecz naszej samorządowej społeczności. Chcę jasnych zasad podziału środków dla wszystkich, szybkiego dokończenia rozpoczętych inwestycji i wspólnego wypracowania spójnego planu rozwoju dla gminnego systemu OSP.

30 listopada sami wybierzcie, komu chcecie oddać swój głos: burmistrz Filipiak, której na strażakach zależy tylko przed wyborami, czy radnemu, który chce w gminie zrobić porządek?

Wasi koledzy – Paweł i Filip, będą ze mną przy urnach. Mam nadzieję, że Wy również!

7 thoughts on “Do przyjaciół strażaków”

  1. Oby ten post dotarl do strazakow bo niestety teraz zamiast szanowac ich poswiecenie ludzie zaczynaja sie denerwowac widzac jak sprzedaja swoje ambicje a nawet hasla ……. żal

  2. Nie reprezentuje tu OSP Wadowice tylko swoje zdanie jako strażaka, którym jest już 13 lat i jestem z tego powodu bardzo dumny!! Chciał by aby coś w końcu się zmieniło!!

    Jeśli Zarządowi nie odpowiada moja decyzja 1.12 złożę rezygnację z członkostwa w OSP.

    PS To jest dokładnie to o czym mówił Mateusz. Wystarczy jeden telefon z magistratu żeby zastraszyć członków Zarządu.

  3. Hehe..Już widzę tą rezygnację:D Chłopak by się zapłakał gdyby nie był w centrum uwagi, OSP dodaje takim "działaczą" animuszu. Póki się nie sprzedają to mi to nie przeszkadza 😉

  4. Na szczęście ze straży zawsze można się wypisać. Każdy strażak ma prawo się wypowiadać i określać swoje stanowisko. Jakby tak cała młodzież na znak protestu olała tą organizację to by taki jeden czy drugi Pan Rysio inaczej śpiewał. Tak się składa, że sprawujące """rządy""" w OSP stare pierniki, sikawek w rękach nie mieli już dawno.

  5. Piotr nad rezygnacją się zastanawiam mimo że mój kandydat wygrał czuje się rozczarowany postawą kolegów i niektórych koleżanek

  6. Filip Kosarski, nie lubię publicznie stawiać innych w negatywnym świetle, zwłaszcza moich kolegów i koleżanek wiec nie wypowiem się ten temat. Zamiast słowa "rozczarowany" powinieneś użyć słowa "szanuję" bo na tym polega demokracja. Widocznie brudna kampania z OBU stron wyprała mózgi wadowickiemu społeczeństwu. Mam nadzieję,że P.Klinowski będzie dobrze żadził i zaprzestanie podsycać atmosferę wzajemnej nienawiści bo na takim gruncie nic solidnego nie da się zbudować. Pozdrawiam !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *