Teksty o polityce narkotykowej

art.62Jedni wychodzą na ulice, inni blokują urzędy, wysyłają pisma i petycje, organizują okrągłe stoły i pikiety, panele eksprtów i tajne spotkania. Ja zaś siedzę na wsi i produkuję idee – amunicję naszego ruchu. Korzystając z przedświątecznego zamieszania zamieszczam więc krótkie podsumowanie moich ostatnich “produkcji” poświęconych polityce… niestety narkotykowej. Kończy się złotem jesień, a my do jasnej cholery babrzemy się wciąż w narkotykach…  

Ostry zakaz – więcej szkody niż pożytku, Wyborcza – 08.10.2010

Wywiad dla Wyborczej. I wyzwanie rzucone Premierowi. Moim zdaniem to on oraz zupełnie nieracjonalne posunięcia podległych mu urzędników doprowadzili do powstania “problemu dopalaczy”.

Smart drugs i głupia polityka, Krytyka Polityczna – 06.10.2010

O głupocie i hipokryzji. Donald Tusk bronił demokracji i gospodarki liberalnej. Palił zioło. Teraz nawołuje do wojny domowej, łamania prawa i zamykania do więzień. Gdyby jeszcze kiedykolwiek wcześniej środki te się sprawdziły. Niestety, głupi i niedouczeni politycy zaserwowali nam powtórkę z rozrywki. Marnej.

Leczyć, nie karać, Rzeczpospolita – 05.10.2010

Polemika z Jolantą Koczurowską napisana wspólnie z Jankiem Smoleńskim. Koczurowska jest Prezesem MONAR i czołowym przeciwnikiem racjonalnych działań w dziedzinie polityki narkotykowej. W reformie prawa narkotykowego, nad którą pracujemy, węszy spisek niecnych sił. Takiej okazji nie można było przepuścić.

Co dalej z modelem holenderskim?, Krytyka Polityczna Online – 09.09.2010

Tekst o Holandii i holendereskej polityce narkotykowej. Pokłosie mojego pobytu w Amsterdamie na zaproszenie holenderskiego Ministerstwa Zdrowia, a także wynik zupełnie nieprawdziwych informacji na temat zmian w podejściu Holendrów do marihuany, jakie pojawiły się w naszej prasie, a później w głowach naszych, jak zwykle niedoinformowanych, polityków. Coffee shop widziany z perspektywy większości polskich “ekspertów” niedostępnej – od środka.

Dlaczego należy karać za posiadanie narkotyków?, Krytyka Polityczna Online – 05.08.2010

Debata ekspertów w Centrum Dialogu na ul. Chmielnej w Warszawie dotyczyła sensowności karania za posiadanie narkotyków. W Polsce za konsumpcję narkotyków, co wiąże się przecież z posiadaniem, chcą karać najczęściej terapueci. A przecież ich zadaniem jest pomagać osobom konsumującym narkotyki szkodliwie. Skąd więc chęć ich karania? Jakie argumenty uzasadniają tą chorą logikę? Najczęściej stoi za tym ignorancja i uleganie płonnym nadziejom.

Zażyj dawkę swoich praw – ulotka, Krytyka Polityczna Online – 30.06.2010

Poradnik zatrzymanego. Warto przeczytać nim się zapali. I walczyć. Praktyka pokazuje, że osoby, które nie poddają się karze, ale walczą przed sądem, wychodzą z takich starć zwycięsko. Prokuratura najczęściej umarza takie postąpowania. W Polsce ścigani są więc tylko ci posiadacze, którzy nie znają prawa. Nie bądź jednym z nich.

Zapraszam do lektury!

2 thoughts on “Teksty o polityce narkotykowej”

  1. Oj śmiać mi się chcę! Rzadko czytam krytykapolityczna.pl ale przypomniał mnie się ten gościół Gdula. Pamiętam on, może bodajże rok, dwa lat temu napisał, że lewica powinna dążyć do przejęcia władzę w zakładach ubezpieczeniowych i spółkach handlowych, ponieważ władza leży w rękach klasy menedżerów managers! Przypominam te słowa, niczym pouczenie ks.proboszcza w konfesjonale, jak lewica nie przejmie władzę w bankach, domach maklerskich, na Giełdzie Papierów Wartościowych, to niczym straszny endek, Polska upadnie.
    Wtedy chciałem utożsamiać się z szeroko pojętą lewicą ale to mnie przerażiło aż do szpiku kości. Raczej widzę więcej dobra w klasycznym socjaliźmie który przeciwstawia się wyzyskowi niż w nowej lewicy, która chce ustanawiając państwo socjalne, utrzymać środki wyzysku na swą korzyść.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *